• A- A A+
 • 10.01.2015. notika Austrumlatvijas literārās akadēmijas (ALA) 1. nodarbība

  Aktualizēts 17.10.2015 19:38

  2015. gada 10. janvārī notika pirmā Austrumlatvijas literārās akadēmijas (ALA) nodarbība, kuru vadīja Latvijas Rakstnieku Savienības literārais konsultants, rakstnieks un publicists Aivars Eipurs. Nodarbības laikā A. Eipurs ar jaunajiem literātiem diskutēja par tekstrades principiem, rakstnieka profesijas īpatnībām un raksturoja šībrīža latviešu rakstnieku lomu Latvijas kultūrā. Tikšanās noslēgumā rakstnieks ALAs literātiem uzdeva mājas darbu, kas veicinās topošo rakstnieku radošā potenciāla izaugsmi un inspirēs radīt jaunus tekstus. Lai uzzinātu mājas darbu, lūdzu, rakstiet uz aladu@inbox.lv

  Turpmākajās ALAs nodarbībās tiek plānota iepriekš iesniegto darbu recenzēšana, radošu uzdevumu veikšana un individuāls darbs pie jauniem tekstiem, kas tiks apspriesti un izvērtēti praktisko nodarbību un meistardarbnīcu laikā.

  “Austrumlatvijas literārajai akadēmijai” vēl joprojām var pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas papildināt savas prasmes radošajā rakstniecībā, apgūt teorētiskās un praktiskās zināšanas literāro dotību izkopšanā.

  Aicinām latviski, latgaliski, krieviski un poliski rakstošus autorus uz kopīgām nodarbībām, domu apmaiņu par jau uzrakstītiem tekstiem un meistardarbnīcām, kas mudinās uz jauniem poētiskiem izaicinājumiem. Kopā paplašināsim zināšanas par pasaules un Latvijas literāro procesu, mūsdienu literatūru, literārajiem žanriem un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, meistarklasēs uzklausīsim dažādās valodās rakstošus profesionālus Latvijas autorus un kompetentus DU docētājus.

  Nodarbības notiks 2 reizes mēnesī, piektdienu pēcpusdienās vai sestdienās.

   

  Kontaktinformācija pieteikumiem:

  e-pasts: aladu@inbox.lv 

  mob.t.: 27199046

  Piesakoties, norādiet savu vārdu un uzvārdu, tālruni un e-pastu, kādā valodā/ās rakstāt.

  Nākamā nodarbība – 2015. gada 14. februārī, plkst. 13.10. Daugavpils Universitātē, Vienības 13 – 114. telpā. Nodarbību vadīs Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Latviešu literatūras un kultūras katedras docents, Dr. philol. Valentīns Lukaševičs.

  Gaidām jūs, lai kopīgi meklētu jaunus talantīgus rakstniekus, iepazītu topošo autoru darbu citviet Latvijā (Rīgā un Ventspilī) un sagatavotu kartējo Austrumlatvijas literārās akadēmijas tekstu kopkrājumu!

  Austrumlatvijas literārā akadēmija (ALA) ir 2013. gadā izveidots, Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes iniciēts, instruments talantīgu un radošu Austrumlatvijas topošo literātu izglītošanai DU literatūrzinātnieku vadībā, kā arī  pieredzes apmaiņai radošajās darbnīcās un meistarklasēs ar profesionāliem rakstniekiem, lai popularizētu rakstniecības iemaņas Daugavpilī un Austrumlatvijā.

  2014. gadā ir saņemts Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas rakstnieku savienības (2014. gada 3. novembra līg.Nr. 5.1-8-26) atbalsts „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu Latvijas profesionālās literārās rakstniecības tradīcijas apguves nodrošināšanai un attīstībai” Latgales reģionā: “Austrumlatvijas literārā akadēmija”

  Papildu informācija

  E-pasts: aladu@inbox.lv
  Mob. tel. – 27199046

  8844-9849-m

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!