• A- A A+
 • 06.- 07.11.2018 notika projekta „Esi sveicināta, simtgades Latvija!” socializācijas aktivitātes

  Aktualizēts 12.11.2018 09:45

  2018. gada 6. un 7. novembrī notika projekta „Esi sveicināta, simtgades Latvija!”, granta līguma Nr. PMIF/8/2017/1/08 socializācijas aktivitātes, kuru ietvaros 80 trešo valstu valstspiederīgie un 10 pamatnācijas pārstāvji apmeklēja Daugavpils Vienības namu un Latviešu kultūras centru (LKC) un iepazina šo iestāžu piedāvātās iespējas.

  Vienības nams Daugavpilī veic latviešu kultūras reprezentāciju un starpkultūru komunikācijas misiju. Tas vieno pilsētas sabiedrību un aktivizē kultūras dzīvi, ir Daugavpils daudznacionālās sabiedrības vienotības simbols. LKC ir vadošā kultūras iestāde Daugavpilī, kas velta lielu vērību  latviskās kultūrvides saglabāšanai un popularizēšanai pilsētā, veicina dažādu etnisko minoritāšu labvēlīgu līdzāspastāvēšanu un sabiedrības integrāciju. LKC telpās darbojas vairāki desmiti dažādu kolektīvu.

  Iepazīšanos ar LKC aizsāka ekskursija. Tās laikā trešo valstu valstspiederīgie iesaistījās LKC pašdarbības kolektīvu mēģinājumos, lai uzzinātu par dalību tajos kā vēl vienu iespēju tuvināties latviešu kultūrai, integrēties un izprast tās norises. Projekta mērķauditorija piedalījās kolektīvu “Pienupīte”, “Svātra” un “Laismeņa” meistarklasēs, izvērtējot savas vēlmes turpmāk pavadīt brīvo laiku radošā atmosfērā un apgūt latviešu tradīcijas, iesaistoties šo kolektīvu mākslinieciskajā darbībā. Kursanti augstu vērtēja iespēju apgūt latviešu un latgaliešu tautas dziesmas, dejas un rotaļas, priecājās par aktīvi pavadīto laiku, ko papildināja noderīga informācija par Vienības nama un LKC vēsturi, pasākumiem un piedāvātajām iespējām dažādām gaumēm un vecumiem.

  Socializācijas aktivitātes noslēgumā projekta mērķauditorija aizpildīja anketas un izvērtēja pasākumu. Tika saņemtas 80 aizpildītas anketas. Vairums trešo valstu valstspiederīgo atzina, ka tas bija aizraujošs un izzinošs pasākums, pateicās par unikālo iespēju aplūkot Vienības namu un uzzināt par tā sniegtajām iespējām. Anketās lasāms, ka mērķauditorija guva pozitīvu iespaidu par latviešu tradīcijām, apguva tautas dejas, ļoti patikusi deja “Cūkas driķos”; daudz labu vārdu veltīts LKC viesmīlībai un vairākkārt norādīts, ka nepieciešams arī turpmāk aicināt citu tautību pārstāvjus iesaistīties mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos. Anketā veltīti atzinīgi vārdi socializācijas aktivitāšu vadītājiem un pamatnācijas pārstāvjiem – brīvprātīgajiem studentiem, kas socializācijas aktivitātes gaitā sniedza atbalsta leksiku, skaidroja reti lietojamu vārdu nozīmi un sarunājās latviešu valodā. Noslēgumā katrs trešo valstu valstpiederīgais saņēma noderīgu un praktisku dāvanu – lietussargu ar projekta publicitāti.

  Projekta mērķa grupa ir personas, kuras ir trešo valstu pilsoņi, kas likumīgi uzturas Latvijas teritorijā.

  Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds 75% un Latvijas valsts budžeta līdzekļi 25%.

  Šī publikācija ir veidota ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu

  Par publikācijas saturu atbild Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība „Intelekta parks”

  PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

  Informācija sagatavota un ievietota 12/11/2018

  es_mazs13652-15076-m

  Biežāk apmeklētās saites

  Seko mums

  Raksti mums

  Nosūti savu jautājumu, ieteikumu, vai arī vienkārši sazinies ar mums un mēs centīsimies atbildēt cik ātri vien varam!

  Rakstīt ziņu

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!